У здоровому тілі – здоровий дух

Не варто змушувати себе йти в зал при симптомах застуди.
Як правило, застуда наздоганяє кожну людину в середньому 2-5 разів на рік, і вона може тривати тижні три аж до повного одужання.

Бажання не вибитися з тренувального графіка під час застуди зрозуміле - пропуск двох тижнів занять серйозно знижує прогрес.

Але не варто себе силою гнати в тренажерний зал. Дослідження, проведене під егідою американського коледжу спортивної медицини, показало, що інтенсивні заняття спортом при симптомах застуди погіршували показники одужання. Тоді як помірні тренування не шкодили здоров'ю.

В ході дослідження, під керівництвом професора та доктора медичних наук Томаса Вейднера з американського університету штату Індіана, було протестовано близько 50 добровольців. Їм вводили заражену сироватку і спостерігали протягом 10 наступних днів. Половина з них не виконувала фізичних вправ протягом усього захворювання, інші продовжували активно тренуватися.

Групи випробуваних піддавалися щоденним навантаженням: біг і вправи на тренажерах. По завершенню дослідження вчені встановили, що в групах з невеликими фізичними навантаженнями були однакові показники одужання. Однак випробувані, які піддавалися високоінтенсивним тренуванням, мали гірші показники відновлення.

При цьому будь-яке застудне захворювання (навіть у легкій формі) призводить до пригнічення анаболічних процесів у м'язах і активує секрецію катаболічного гормону кортизолу, який руйнує м'язи. Фізичні навантаження збільшують катаболічні процеси, а за наявності уповільненого анаболізму ти не отримаєш позитивного ефекту від силового тренування, і навіть навпаки, тренування руйнуватимуть твої м'язи.

Тому категорично заборонено займатися спортом при захворюванні на грип. Ти ризикуєш отримати серйозні ускладнення на серце, оскільки вірус грипу викликає запалення міокарда. Фізичні вправи призводять до перевантаження міокарда.

Висновок - ти не отримаєш позитивних результатів від тренування в розпал хвороби. Не займайся спортом, якщо ти застуджений, доки не зникнуть всі симптоми захворювання. Якщо воно протікало важко, то необхідно утриматися від тренувань на 3-4 додаткових дні, до повного відновлення, щоб уникнути ускладнень і руйнування м'язів.Обновлен 25 дек 2016. Создан 15 апр 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
BigMir