У здоровому тілі – здоровий дух

Кілька тижнів наполегливих тренувань, і ти зможеш похвалитися гарною розтяжкою.
Навчитися сідати на шпагат а-ля Жан Клод ван Дамм цілком реально, для цього лише варто набратися терпіння і постійно тренуватися.

Багато хто, намагаючись сісти на шпагат, може травмувати свої пахові зв'язки або навіть їх порвати. Існує безліч правил, як сісти на шпагат. Але не думай, що зробити це можна швидко і легко. За наполегливих тренувань пройде близько трьох місяців, перш ніж ти наблизишся до своєї мети.

Запам'ятай основні правила:

- На шпагат може сісти майже будь-хто, але є протипоказання. Не пробуй робити це, якщо в тебе забій ноги, тріщина в кістках таза або ніг, загострення захворювань хребта або гіпертонія.

- Розтягуватися потрібно за допомогою вправ, які не будуть тебе калічити. Побоюйся пошкодити зв'язки. Розтягуватися потрібно поступово, а не різко.

Перед тим, як почати виконувати вправи з розтяжки, м'язи треба як слід розігріти. Можеш пострибати або побігати хвилин 10-15. Допомагає в цьому питанні також тепла ванна, після якої м'язи будуть розтягуватися значно краще. Лише після розминки можна приступати до самих вправ.

1. Основна вправа, що допомагає сісти на шпагат - це махи ногами. Встань на одну ногу так, щоб на неї прийшлася вся вага тіла. Другу підніми на максимальну висоту, на яку тільки зможеш. Нічого страшного, якщо нога поки вище пояса не піднімається, згодом це зміниться. Роби махи при прямих ногах і прямій спині.

2. Поклади ногу на стіл або на якусь іншу поверхню, яка буде врівень із поясом, і роби нахили до підлоги. Потім поміняй ногу. Якщо відразу така вправа не виходить і буде боляче - не варто переживати, вийде наступного разу, тут найголовніше - регулярність занять.

3. Тепер роби вправи, імітуючи спробу сісти на повздовжній шпагат. Почни плавно висувати ногу вперед, поки не почнеш відчувати розтягання м'язів у паховій області. Тепер опусти таз якнайнижче, утримуючись у цьому положенні 15 секунд.

шпагат

Після цього спробуй висунути ногу ще далі, затримайся в цьому положенні ще секунд на 15. Руки можна використовувати як опору, щоб не завалитися вбік. Спину намагайся не згинати.

4. Після повздовжнього пробуй сісти на поперечний шпагат, розводячи ноги в сторони,  доки не почнеш почувати розтягання м'язів. Після цього поступово, без ривків, опускай тазову область униз. Прийми стійке положення і постарайся так простояти протягом 20 секунд. У міру того, як будеш відчувати поліпшення розтяжки, опускай таз усе нижче й нижче.

шпагат

Не пружинься, просто намагайся втриматися в найнижчій точці максимальний час. Головне, щоб твої зв'язки і м'язи не перерозтяглися.

5. До цих вправ можеш додати й інші на розтяжку. Врахуй, що для досягнення результату тобі потрібно займатися як мінімум по 30 хвилин на день. У такому разі через місяць уже буде видний прогрес.Создан 15 апр 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
BigMir